środa, 27 lipca 2016

mytaxi i Hailo łączą siłyAutor: Jarek Cała

Branża aplikacji, dzięki którym w łatwy i szybki sposób możemy zamówić taksówkę, rozwija się coraz szybciej. Dlatego połączenie dwóch firm, które można było wymieniać w gronie liderów branży, to bardzo duże wydarzenie.

Inaczej nie można nazwać połączenia sił aplikacji mytaxi. Taka kolaboracja oznacza największą tego typu firmę w Europie z 70 milionami pasażerów i 100.000 zarejestrowanych kierowców taxi, w ponad 50 miastach na terenie 9 krajów. Liczby robią ogromne wrażenie.

Do tej pory Hailo świadczyło swoje usługi w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hiszpanii, a mytaxi dostępne było w Austrii, Niemczech, we Włoszech, w Polsce, Portugalii, Hiszpanii i Szwecji. Teraz, dzięki zawartej umowie jedna aplikacja będzie obsługiwała wszystkie wymienione kraje, a nowa firma będzie działać pod marką mytaxi. Oznacza to, że w ciągu następnych 12 miesięcy bieżące rynki, na których działa Hailo: Wielka Brytania, Irlandia i Hiszpania będą poddane rebrandingowi, a marka Hailo zostanie stopniowo wycofana.

Andrew Pinnington, nowo mianowany Dyrektor Generalny mytaxi powiedział:
Łącząc ze sobą Hailo i mytaxi, stworzyliśmy największą w Europie firmę w branży zamawiania taksówek przez aplikację. Zestawiamy ze sobą światowej klasy technologię, kultową markę, wysoko wykwalifikowany zespół i wsparcie finansowe naszych udziałowców

Klaus Entenmann, prezes Daimler Financial Services AG dodaje:
„Połączenie mytaxi i Hailo to kolejny strategiczny krok w kierunku objęcia pozycji lidera w zakresie rozwiązań i platform mobilnych. Dzięki oferowaniu mobilności na wyciągnięcie ręki, klienci będą mogli korzystać z różnych jej form, włączając w to przejrzysty sposób zamawianie usług i łatwy system płatności. Ta inwestycja będzie kolejną, po blisko 500 milionach euro zainwestowanych w budowanie platform i usług mobilnych w ciągu ostatnich lat. Jesteśmy przygotowani do podejmowania dalszych strategicznych inwestycji, gdyż stale rozbudowujemy nasz ekosystem usług mobilnych

źródło: pl.mytaxi.com kategoria: News