czwartek, 28 lipca 2016

Here WeGo – Nowa nazwa popularnej nawigacji Here MapsAutor: Jarek Cała

Here Maps nie tylko zmienia nazwę na Here WeGo, ale również zyskuje wiele ciekawych funkcjonalności.  W 2015 roku aplikacja została sprzedana przez firmę Nokia, a nowi właściciele, w skład którego wchodzą BMW, Audi i Mercedes-Benz, nie próżnują.

Nowa nazwa Here WeGo ma w dużo większym stopniu nawiązywać do systemu nawigacyjnego niż bardziej ogólne „Here”. Oprócz rebrandingu marki, aplikacja zyskała odświeżony dizajn i co najważniejsze nowe funkcję. Nowości w dużym stopniu dotyczą poruszania się po mieście, od teraz za pomocą Here WeGo możemy wynajmować aut w systemie Car2Go i zamówić taksówkę. Dodatkowo, zanim zamówimy wspomnianą taksówkę, to aplikacja pokaże nam przewidywany koszt i czas oczekiwania na samochód. Oczywiście nowe funkcję nie dostępne są wszędzie, a tylko w wybranych regionach. Jednak ta sytuacja ma się zmieniać dynamicznie.

Nowi właściciele w przyszłości chcą doprowadzić do tego, żeby ich aplikacja Here WeGo stanowiła domyślny system nawigacyjny w mieście, w którym znajdziemy absolutnie wszystko. Od taksówek i wypożyczalni samochodów, po możliwości poruszania się rowerem. Trzymamy kciuki.

źródło: Here WeGo blog kategoria: News