niedziela, 7 sierpnia 2016

Logowanie do usług Microsoftu za pomocą smartwatchyAutor: Paweł Hać

Wygląda na to, że Microsoft postanowił testować nowe rozwiązania mobilne na platformach konkurencji, a dopiero później wprowadzać je u siebie. Nowa aplikacja Authenticator na iOS oraz Androida pozwala na wykorzystanie innego urządzenia do logowania do usług Microsoftu.

Microsoft Authenticator na iOS i Androida umożliwi między innymi nowy (względem istniejącej już aplikacji na Windows Phone) interfejs programu oraz dwustopniowe logowanie. Największe zmiany czekają jednak użytkowników usług Microsoftu, takich jak Hotmail czy Outlook.com.

Authenticator umożliwi logowanie się do usług firmy za pomocą smartfona z zainstalowaną aplikacją, bez konieczności ręcznego wpisywania hasła. Przy próbie logowania na powiązanym z kontem smartfonie pojawi się powiadomienie, którego akceptacja równoznaczna będzie z zalogowaniem się na konto na urządzeniu, które wysłało zapytanie. Co więcej, jeśli ze smartfonem sparowany jest smartwatch, to w momencie konieczności wpisania hasła na ekranie zegarka pojawi się powiadomienie z prośbą o potwierdzenie logowania.

Microsoft Authenticator na iOS oraz Androida dostępny będzie od 15 sierpnia.

kategoria: News