wtorek, 2 sierpnia 2016

Uber szykuje swoje mapyAutor: Jarek Cała

Na pewno każdy, kto korzystał z usług Ubera, nie raz słyszał od kierowców tego przewoźnika negatywne komentarza na temat systemu nawigacyjnego, z którego firma korzysta. Okazuje się, że ta sytuacja ma ulec zmianie, ponieważ Uber chcę stworzyć swój system nawigacyjny.

Stworzenie swoich map może być dla przewoźnika strzałem w dziesiątkę. Po pierwszy Uber nie będzie zależny od Google, które do tej pory udostępnia swoje mapy. Po drugie stworzenie systemu nawigacyjnego od samego początku wiąże się z tym, że będzie można skroić go na swoją miarę. Na pewno takie mapy zyskają wiele funkcji, które ułatwią pracę zarówno kierowcą, jak i klientom. Uber już zaczyna w niektórych krajach wykorzystywać swoją flotę samochodów do mapowania i wykonywania zdjęć ulic.

Stworzenie własnych map ma kosztować około pół miliarda dolarów, ale ta kwota nie jest straszna dla Ubera. Niedawno amerykański przewoźnik sprzedał swój chiński oddział, zyskując miliard dolarów, a więc łatwo można wywnioskować, że pieniądze nie będą problemem. Brian McClendon na blogu firmy Uber całą sprawę skomentował w taki sposób:

„Istniejące mapy do tej pory się sprawdzały, ale niektóre informacje nie są zbieżne z potrzebami Ubera – na przykład topografia oceanów. Zamiast tego potrzebujemy innych informacji na przykład dotyczących lokalnego natężenia ruchu czy miejsc odbierania i przewożenia naszych klientów”

 

źródło: Uber blog kategoria: News