środa, 3 sierpnia 2016

Projekt Heartbeats – Rytm serca zmiksowany przez DJAutor: Jarek Cała

Na każdej imprezie DJ jest osobą, która w dużym stopniu ma wpływ na to, czy wieczór będzie udany. W czasie zabawy liczą się emocje, a te dawkuje nam osoba odpowiedzialna za muzyczną selekcję. Marzeniem DJ jest odczytanie emocji i dostosowanie odpowiedniego rytmu. Rozwiązanie znalazł DJ, muzyk i performer Piotr Bejnar.

Projekt Heartbeats polega na odczytaniu uderzeń serca, przekazaniu ich na sprzęt grający i stworzeniu z tego muzyki. Brzmi imponująco prawda? Nowoczesna technologia pozwoliła Piotrowi zrealizować ten niesamowity pomysł. Elementem przekazującym tętno tańczących osób stała się bezprzewodowa opaska wydrukowana na drukarce 3D M200 firmy Zortrax. Ultra lekką opaskę wykonaną z materiału Z-ULTRAT, którą zaprojektował sam muzyk, a w jej wnętrzu umieszczono pulsometr.

Pierwsza impreza, na której można było posłuchać muzyki opartej na uderzeniach naszego serca, odbyła się w czerwcu w warszawskim klubie Niebo. Wydarzenie i cały projekt powstał przy współpracy z marką Ballantine’s w ramach globalnej kampanii Stay True Stories. Sami zobaczcie, jak świetnym projektem jest Heartbeats.

źródło: projekt heartbeats kategoria: News