niedziela, 7 sierpnia 2016

Mi Notebook Air – laptop z Windowsem od XiaomiAutor: Paweł Hać

Xiaomi pokazało, że nie skupia się na jednej kategorii produktów i stale rozszerza swoje portfolio. Po kamerze sportowej i elektrycznym rowerze przyszedł czas na laptopa.

Mi Notebook Air, czyli nowy komputer Xiaomi, działa na Windowsie 10. Ten wzbogacony jest o oprogramowanie, integrujące je z innymi urządzeniami firmy. Mi Sync pozwoli na korzystanie z chmury Mi Cloud, ponadto komputer może być odblokowany za pomocą opaski Mi Band. Xiaomi nie poprzestaje więc na tworzeniu sprzętu, firmie zależy równie mocno na opracowywaniu ekosystemu produktów, które wzajemnie się uzupełniają.

Komputer dostępny będzie z matrycą o przekątnej 12,5 cala bądź 13,3 cala i rozdzielczości 1080p. Urządzenia będą różnić się nie tylko rozmiarem, ale też parametrami: mniejszy działać będzie na procesorze Intel Core M3 i nie będzie miał osobnego układu graficznego, podczas gdy większa wersja dostanie procesor Intel z generacji Skylake (Core i5-6200U, dwurdzeniowy, o taktowaniu 2,3 GHz), kartę graficzną NVIDIA GeForce 940MX oraz SSD o pojemności 256 GB. W mniejszym modelu SSD będzie miało pojemność jedynie 128 GB. Komputer jest bardzo lekki i cienki, mniejsza wersja ma tylko 12,9 mm grubości i waży 1,07 kg, podczas gdy większa mierzy już 14,8 mm grubości przy wadze 1,28 kg. Do ładowania wykorzystano port USB-C.

Mi Notebook Air będzie dostępny w cenie od około 520 do około 750 dolarów.

źródło: Engadget kategoria: News