poniedziałek, 8 sierpnia 2016

Polar stworzył pierwszy prawdziwie sportowy smartwatchAutor: Paweł Hać

Niemal każdy smartwatch ma funkcje sportowe, jednak żadne z tych urządzeń nie łączyło w sobie zaawansowanej integracji ze smartfonem oraz profesjonalnego wsparcia treningu. Polar jako pierwszy pokazał zegarek, który to robi.

Zegarki sportowe Polar mają dużą grupę odbiorców, w tym zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Nowa pozycja w portfolio firmy to kolejny zegarek, jednak w przeciwieństwie do poprzedników, działa on na Android Wear. Oznacza to, że może współpracować zarówno z Androidem, jak i z iOS (choć w ograniczonym stopniu), a ponadto mocno integruje się z systemem Google. Producent nie zrezygnował przy tym z zaimplementowania w nim sportowych funkcji, znanych dotąd z urządzeń dla profesjonalistów.

Polar M600 ma wbudowany GPS, więc jeśli chcemy zapisywać trasę biegu oraz na bierząco śledzić tempo i dystans, na trening nie musimy zabierać telefonu. Zegarek ma też wbudowany czujnik tętna, a wbudowana bateria pozwala na dwa dni ciągłej pracy, jeśli urządzenie jest sparowane ze smartfonem. M600 może też śledzić na bieżąco naszą aktywność i zapisywać ją w dedykowanej aplikacji. Polar zapewnia też programy treningowe i analizę postępów w treningach.

Zegarek Polar M600 będzie dostępny w cenie 349,90 euro.

źródło: Polar kategoria: News