poniedziałek, 8 sierpnia 2016

Intel wycofuje Basis Peak z rynkuAutor: Paweł Hać

Basis Peak, fitnessowy zegarek tworzony przez Intela, jest dostępny w sprzedaży od ponad roku. Firma odkryła, że urządzenie ma wady fabryczne, które mogą zagrażać bezpieczeństwu użytkowników, dlatego też całkowicie wycofuje go z rynku.

Zegarek Basis Peak to pierwsze podejście Intela do tematu akcesoriów fitness. Urządzenie wyposażone w monochromatyczny, dotykowy ekran, akcelerometr i czujnik tętna bardzo dobrze sprawdza się jako codzienny miernik aktywności, a inteligentne funkcje pokroju rozpoznawania rodzaju aktywności dotąd robią wrażenie. Niestety, sprzęt okazał się nagrzewać do tego stopnia, że mógł powodować oparzenia, a żadna aktualizacja oprogramowania nie pozwoliła usunąć wady. W związku z tym Intel postanowił nie tylko wycofać z rynku wszystkie egzemplarze i zwrócić klientom pieniądze, ale też całkowicie zamknąć serwis internetowy zbierający dane z Basis Peak.

Posunięcie Intela zasługuje na pochwałę – wiąże się to z ogromnymi kosztami, choć najprawdopodobniej Basis Peak okazał się niewystarczająco dużym sukcesem rynkowym, by opracowanie jego nowej wersji było opłacalne. 31 grudnia 2016 roku Intel zamknie bowiem również swój fitnessowy serwis (do tego czasu użytkownicy będą mogli wyeksportować z niego dane), co oznacza, że po tym dniu urządzenie nie będzie już w pełni funkcjonalne. Firma nie podała informacji odnośnie przyszłości tego produktu, najprawdopodobniej jednak nie doczeka się on następcy.

źródło: Basis kategoria: News