Archiwum

CONNECTED nr 4/2016 (13)

Tym razem poszliśmy do sklepu tylko po składniki. Wyciskamy ostatnie poty z Raspberry Pi. Szukamy tańszych alternatyw do tych najpopularniejszych zastosowań smart home. Wspominamy jak to z tym DYI było kiedyś i zastanawiamy się jak będzie w przyszłości. No i najważniejsze – co w naszych domach może być smart bez konieczności robienia remontu? To wszystko czeka na kolejnych stronach.

CONNECTED nr 3/2016 (12)

Temat gier wideo nie należy do najprostszych. Mamy przynajmniej trzy grupy platform: komputery, konsole i, ostatnio, smartfony. Mamy wiele rodzajów gier: od wyścigów, przez strzelanki, po symulatory zwierząt. Mamy gry w różnych cenach, z różnym przeznaczeniem, dla różnej liczby osób. Zebranie tego wszystkiego, a potem wyselekcjonowanie najistotniejszych informacji było dosyć odważnym zadaniem, ale się udało.

CONNECTED nr 2/2016 (11)

„Muzyka wpływa na uszlachetnienie obyczajów” – tak o muzyce pisał Arystoteles już dwa i pół tysiąca lat temu. Miłośnikiem tej tezy był Jerzy Waldorff, którego felietonom w „Polityce” zawdzięczamy swojskie powiedzenie „Muzyka łagodzi obyczaje”. Czy oby na pewno w dzisiejszym, tak bardzo zróżnicowanym muzycznie świecie?

CONNECTED nr 1/2016 (10)

Leżę na łóżku. Telefonem podkręcam głos w telewizorze, bo nie do końca słyszę co mówią bohaterowie filmu wysyłanego z tabletu. W sumie, film trochę mroczny, więc dlaczego by nie zrobić odpowiedniego nastroju dostrajając kolor żarówki? To również zrobię z telefonu. Nastawiam też wodę na herbatę. Z telefonu. Po tym wszystkim mówię mu, żeby poszedł wynieść śmieci i zrobił mi kanapkę z masłem orzechowym. A potem ją zjadł.

CONNECTED nr 4/2015 (9)

Jan Kochanowski parę wieków temu opisał nasz własny, specyficzny stosunek do zdrowia. Do lekarza chodzimy wszak tylko wtedy, gdy coś zaboli, zresztą też niechętnie. Profilaktyka? To przecież nie dla mnie… Tak było jeszcze do niedawna.

CONNECTED nr 3/2015 (8)

Świat się zbroi. A z pewnością zbroi się w elektronikę konsumencką. Na zakończonych właśnie targach IFA, choć niewiele było rozwiązań przełomowych, to niemal wszyscy wystawcy prezentowali produkty przeznaczone do noszenia, wożenia, biegania i skakania.

CONNECTED nr 2/2015 (7)

W tym numerze Connected Magazine zapraszamy do fascynującego wywiadu z prof. Bralczykiem, do przeglądu rynku wearables oraz na konkurs, w których jest do wygrania Apple Watch!

CONNECTED nr 1/2015 (6)

W życiu każdego zegarka przychodzi chwila refleksji. Dla smartwatchy chwila refleksji dopiero nadejdzie. Na kwietniowym Mobile World Congress w Barcelonie zegarków było wiele. Ze świecą szukaliśmy stoisk producentów, którzy ich nie prezentowali. Momenta- mi odnosiłem wrażenie, że jesteśmy na targach zegarmistrzowskich, a nie na największym na świecie spotkaniu branży mobilnej. Szczytem ekstrawagancji były oczywiście zegarki ekskluzywne. Do złotego zegarka Huawei kolejka cie- kawskich była większa niż do „Mony Lisy” w paryskim Luwrze.

CONNECTED nr 4/2014 (5)

Opowiemy o nowym prawie w e–handlu, zastanowimy się co zrobić by wpadka PKW się nie powtórzyła, pomyślimy o gadżetach, które uśmiercił smartfon i tych, które maja się dobrze. Zrelacjonujemy jesienny rajd do Barcelony Fiatem 125p i posterujemy wszechświatem za pomocą Raspbery Pi. Specjalne życzenia złoży Wam także smutny jak zwykle Techno Raczkowski.

CONNECTED nr 3/2014 (4)

Tematem tego numeru uczyniliśmy Internet Rzeczy, czyli ideę, której celem jest podłączenie do globalnej sieci wszystkiego co tylko się da. Wrzesień to także miesiąc powrotów, opowiemy o tym jak radzą sobie dzisiaj nowoczesny nauczyciel oraz uczeń, jaki sprzęt warto mieć przy sobie na uczelni i w co pograć pod biurkiem. Oprócz tego warto zobaczyć co tym razem przygotował Techno Raczkowski :).

CONNECTED nr 2/2014 (3)

W najnowszym numerze mamy dla Was wakacyjny niezbędnik turysty czyli co powinno znaleźć się w plecaku i nie tylko. Oprócz tego wakacyjny Techno Raczkowski, felieton Grzegorza Marczaka z Antyweb, a dla wszystkich, którzy lubią wygrywać przygotowaliśmy konkurs z plażowymi nagrodami.

CONNECTED nr 1/2014 (2)

Drugi numer magazynu bogaty jest w niespodzianki! Pierwszą z nich jest humorystyczne dzieło znanego rysownika Marka Raczkowskiego. Drugą niespodzianką jest konkurs, szczegóły znajdziecie na łamach magazynu.

CONNECTED nr 1/2013 (1)

Pierwszy numer magazynu, a w nim rodzaje i charakterystyka zabezpieczeń sieci, czyli bezpieczeństwo sieci bezprzewodowych. Piszemy także o fenomenie Raspberry Pi - tanim i niewielkim komputerze, który przerósł wszelkie oczekiwania swych twórców...