wtorek, 17 marca 2015

CONNECTED nr 1/2015 (6)Autor: Norbert Cała

Nowy Connected Magazine już na Was czeka! Zapraszamy do pobierania w pdf i w aplikacjach na iOS oraz Android.  Na dniach spodziewajcie się tez naszych konkursów w których sprawdzimy Waszą znajomość artykułów z nowego Connected. Zatem czytajcie uważnie już od teraz.

W życiu każdego zegarka przychodzi chwila refleksji. Dla smartwatchy chwila refleksji dopiero nadejdzie. Na kwietniowym Mobile World Congress w Barcelonie zegarków było wiele. Ze świecą szukaliśmy stoisk producentów, którzy ich nie prezentowali. Momentami odnosiłem wrażenie, że jesteśmy na targach zegarmistrzowskich, a nie na największym na świecie spotkaniu branży mobilnej. Szczytem ekstrawagancji były oczywiście zegarki ekskluzywne. Do złotego zegarka Huawei kolejka ciekawskich była większa niż do „Mony Lisy” w paryskim Luwrze.

Co spowodowało tak nagłe zainteresowanie? Oczywiście premiera zegarka Apple zaplanowana na 9 kwietnia, czyli tuż po zakończeniu barcelońskich targów. Czy była to premiera udana? Nie do końca i chyba właśnie dlatego, że tym razem Apple dał się wyprzedzić i w samej idei smartwatchy, i w funkcjonalności.

Taktyka producentów mobilnych gadżetów była jednak prosta stwórzmy nasze produkty pierwsi, by w chwili premiery zegarka Apple być przygotowanym na światowy boom popularności. Bo choć Apple w tym przypadku jest spóźniony i mało odkrywczy, to bez wątpienia uruchomi światowy trend, na który wszyscy producenci chcą się załapać. A czy rynek mądrych zegarków będzie tak duży jak ten tabletowy, wykreowany premierą iPada w 2010 roku? Jak długo potrwa dobra passa? Można powiedzieć przewrotnie: czas pokaże.

Czasu można też posłuchać. U Zegarynki. Część z Was pewnie po raz pierwszy słyszy tę nazwę, a tymczasem dla naszych rodziców i dziadków Zegarynka była podstawowym źródłem informacji o aktualnym czasie. Zegarynka wciąż działa. Każdy z nas może do niej zadzwonić i zobaczyć, jak Polacy regulowali swoje zegarki już od 1936 roku. Ponieważ usługa jest dziś płatna, to nie podam tu jej nu- meru. Możecie go znaleźć w internecie.

A wszystkim tym szczęśliwym, którzy czasu nie liczą, proponuję: usiądźcie wygodnie i zanurzcie się w beztroskiej lekturze wiosennego numeru Connected Magazine.

Znajdziecie Nas na FacebookuTwitterze, w Google Play oraz w AppStore!

Pobierz ten numer:

Zostaw nam swój adres mailowy, a poinformujemy Cię o kolejnym numerze naszego magazynu.