wtorek, 29 września 2015

CONNECTED nr 3/2015 (8)Autor: Norbert Cała

Świat się zbroi. A z pewnością zbroi się w elektronikę konsumencką. Na zakończonych właśnie targach IFA, choć niewiele było rozwiązań przełomowych, to niemal wszyscy wystawcy prezentowali produkty przeznaczone do noszenia, wożenia, biegania i skakania. I oczywiście do łączenia nas i naszych urządzeń z internetem.

Jakże jesteśmy zdziwieni, że czyhający na Unię uchodźcy, choć pozbawieni oszczędności, mają przy sobie smartfony. Zapominamy jednak, że technologia idzie w parze z globalizacją, a dziś nawet kilkuletnie brzdące otoczone są elektronicznymi gadżetami. Rozwiązania elektroniczne są dziś dostępne dla każdego, na każdą kieszeń, w każdym zakątku świata. A i my sami przeznaczamy nasze oszczędności na najnowszy telefon lub nosidła.

NOSIDŁA – od dzisiaj to słowo zastąpi nam niezbyt lubiane „wearables”. Decyzja jury nie była łatwa. Na ogłoszony w poprzednim numerze konkurs przyszło ponad 70 zgłoszeń, a Wasze sugestie były bardzo twórcze. Zwyciężył Dariusz Ćwiklak, który zaproponował i uzasadnił termin „Nosidła”. To słowo proponowali również inni uczestnicy zabawy i do nich już wkrótce trafią nagrody pocieszenia. O tym, w jaki sposób Pan Dariusz umotywował Nosidła, przeczytacie w środku numeru.
Miłej lektury na nosidłach lub innych zabawkach!

Znajdziecie Nas na FacebookuTwitterze, w Google Play oraz w AppStore!

Pobierz ten numer:

Zostaw nam swój adres mailowy, a poinformujemy Cię o kolejnym numerze naszego magazynu.