czwartek, 15 września 2016

CONNECTED nr 3/2016 (12)Autor: Norbert Cała

Temat gier wideo nie należy do najprostszych. Mamy przynajmniej trzy grupy platform: komputery, konsole i, ostatnio, smartfony. Mamy wiele rodzajów gier: od wyścigów, przez strzelanki, po symulatory zwierząt. Mamy gry w różnych cenach, z różnym przeznaczeniem, dla różnej liczby osób. Zebranie tego wszystkiego, a potem wyselekcjonowanie najistotniejszych informacji było dosyć odważnym zadaniem, ale się udało.

Pisanie tego wstępniaka zacząłem od prostego zdania: „nie jestem graczem”. W tym samym momencie dostałem powiadomienie, że przyjaciółka ułożyła nowe słowo w Words with Friends. Czy to nie jest gra? Czy branie udziału w tej potyczce nie oznacza, że gram?

Prawda jest taka, że praktycznie każdy z nas miał styczność z jakąś grą. To właśnie ten szeroki wachlarz różnych opcji, o którym pisałem na początku, sprawia, że temat dotyczy nas wszystkich. Szybka partyjka w Fifę u kumpla, gdy czekamy na znajomych. Przejażdżka wirtualnym Ferrari podczas jakiegoś eventu.  Nawet układanie liter w słowa w Words with Friends. To wszystko sprawia, że gramy.

I właśnie dlatego tym razem poruszyliśmy temat gamingu. Chcemy Was zaprosić do odkrycia znacznie szerszego świata, który oferuje więcej niż tylko zabijacze czasu. Wybraliśmy najlepsze tytuły jakie ukazały się w tym roku, a także takie, na które przyjdzie nam jeszcze poczekać. Porozmawialiśmy o przyszłości tego rynku. Mały spoiler, jest nim wirtualna rzeczywistość. Wreszcie, przekonaliśmy kompozytora muzyki do Wiedźmina, żeby podzielił się z nami swoim doświadczeniem z tworzenia polskiego hitu. A jeśli już przekonacie się, że chcecie spróbować, podpowiemy jaki sprzęt wybrać.

Sam przez długie lata opierałem się przed grami. Mówiłem, że to dziecinne, pozbawione sensu, marnowanie czasu. Tymczasem odkąd w domu pojawiła się konsola łapię się, że czasem to najlepszy sposób na relaks. Mam nadzieję, że po lekturze tego numeru też się tak poczujecie.

 

Michał Zieliński

Owocnej lektury, znajdziecie Nas na FacebookuTwitterze, w Google Play oraz w AppStore!

Pobierz ten numer:

Zostaw nam swój adres mailowy, a poinformujemy Cię o kolejnym numerze naszego magazynu.