wtorek, 15 grudnia 2015

CONNECTED nr 4/2015 (9)Autor: Norbert Cała

Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz.

Tak Jan Kochanowski parę wieków temu opisał nasz własny, specyficzny stosunek do zdrowia. Do lekarza chodzimy wszak tylko wtedy, gdy coś zaboli, zresztą też niechętnie. Profilaktyka? To przecież nie dla mnie… Tak było jeszcze do niedawna.

W międzyczasie twórcy nowoczesnych technologii, którzy pozazdrościli firmie Nike biznesowego sukcesu idącego w parze z promocją joggingu, postanowili zaoferować nam szereg produktów i usług pozwalających dbać o własne zdrowie, jeszcze przed jego zepsuciem. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej.

Pomysłowość twórców gadżetów i aplikacji wydaje się nie mieć tutaj granic. Rozwiązania, które opisujemy w tym numerze Connected Magazine wywołają Wasz uśmiech, pewnie czasem strach, a może i wzruszenie. Ale na pewno będą inspiracją w kreatywnym podejściu do tematu zarządzania własną formą i zdrowiem.

Jednak gadżety i aplikacje to dopiero początek. W planach mamy już wszak powielanie narządów za pomocą technologii druku 3D, która może wielu z nas przedłużyć życie, a na pewno uwolnić od pewnych ograniczeń własnego ciała. Bo któż nie chciałby nowych nerek lub wątroby, szczególnie w okolicach Świąt i Sylwestra?

Czego więc mogę Wam życzyć, Drodzy Czytelnicy, w nowym roku?
Dużo zdrowia! Również, a może przede wszystkim, psychicznego.

Zapraszamy również do udziału w naszym świątecznym konkursie! Szczegóły znajdziecie na łamach magazynu, a regulamin opublikowaliśmy na tej stronie. Powodzenia!

Owocnej lektury, znajdziecie Nas na FacebookuTwitterze, w Google Play oraz w AppStore!

Pobierz ten numer:

Zostaw nam swój adres mailowy, a poinformujemy Cię o kolejnym numerze naszego magazynu.